Тисячі мандрівників поспішають насолодитися містом любові та романтики, естетики кінематографу 20-х та меккою шукачів натхнення. Шанувальники архітектурного мистецтва прямують до Парижу, аби на власні очі побачити не лише пам’ятки історичного спадку: Лувр, Нотр-Дам де Парі та Ейфелеву вежу, – але й процес трансформації та оновлення сучасної столиці Франції. Оцінити, як в гармонійний ансамбль об’єднуються класичні архітектурні прийоми та постмодерні творіння притцкерівських лауреатів.
Наша команда не стала винятком та відвідала Париж та міжнародну виставку Maison et Objet, аби познайомитися з останніми трендами інтер’єрного проектування та відкрити для себе неймовірне поєднання історії та сучасності.
Кожен із нас вирішив поділитися своїми місцями must-visit в Парижі, що рідко зустрічаються в туристичних путівниках, але їх обов’язково оцінять адепти сучасного мистецтва та архітектури.
Етнографічний музей на набережній Бранлі
«Моя головна рекомендація – Le musée du quai Branly. Ще на етапі обговорення цього проекту, він був заявлений як найбільший архітектурний прорив. І можу сказати точно – це не перебільшення!» – Ірина Гаврилюк, головний архітектор Partner Design
Геометрична форма будівлі музею нагадує розтягнуту коробку з усіченими кутами, а під конструкцією в хаотичному порядку розміщені 26 опор. Складний фасад виконаний у варіаціях червоного кольору, що виглядає доволі стильно, особливо у поєднанні з озелененням території.
Спочатку відвідувач потрапляє до просторого фойє, що наповнене звуками бубнів та тамтамів, піднімається широкими дерев’яними сходами, і тільки тоді потрапляє на початок експозиції етнографічного музею.
Відмінною особливістю експозиції паризького музею є повна відсутність залів, переходів та інших розділювачів простору. Експозиційну площа (а це близько 5000 кв м) візуально розділяє диван-перегородка біоморфної форми, що стоїть по центру. В колекції музею представлені експонати історичної та культурної спадщини народів Азії, Африки, Австралії, Океанії, Північної та Південної Америки. Усі артефакти позбавлені коментарів, а межі між розділами експозиції можна визначити лише за кольором підлоги, який символізує конкретний континент. Таким чином автори проекту підкреслили, що всі ми діти одного світу, а різноманітність культур не заважає нам ними залишатись і надалі.
Але найнезвичайнішою експозицією музею став його фасад, що виходить на набережну Бранлі. Будівля вкрита витіюватими скульптурами із квітів та рослин. Для створення цього дива сучасного еко-дизайну знадобилося близько 10 років.
Нова філармонія
«Обов`язково завітайте до нової філармоії у Парижі! Моя перша асоціація – металевий птах. Доволі символічна та неоднозначна пам’ятка» – Андрій Губенко
Будівля Нової філармонії в Парижі виконана в абстрактній формі та вкрита мозаїчними пластинами з алюмінію у формі птахів та прямокутників.
Завдяки таланту автора проекту Жана Нувеля, цінителі постмодерну одностайно визнали філармонію в Парижі новим культурним центом Франції. Щоправда сам архітектор відкриття не відвідав, оскільки вважає об’єкт незавершеним. Здебільшого гучна слава філармонії була створена парадоксальністю архітектурної ідеї: ззовні будівля схожа на хаотичне сплетіння бетонних плит, а внутрішні інтер’єри – це плавні лінії та округлі форми, що перетікають одна в одну.
Підвісні острови складної геометричної форми створюють приголомшливу акустику в залі, паралельно виконуючи також і декоративну функцію.
Будівля фонду Louis Vuitton
«Тут я вперше відчула ефект Стендаля! Мені здається, що у цього творіння немає недоліків. Воно виразне, ефектне та наповнене французьким шиком. По суті, це ідеологія бренду, що втілена у композиції зі скла – хришталевий храм Louis Vuitton!» – Олександра Токман
Фонд Louis Vuitton – паризький музей сучасного мистецтва. В музеї представлені роботи визнаних маестро від Такасі Муракамі до Альберто Джакометті, а також творіння молодих авторів.
Будівля Фонду Louis Vuitton виконана у формі айсбергу з використанням надміцного армованого волокна бетону. Кожну скляну панель у проекті створювали за допомогою програми тривимірного моделювання. Унікальні особливості цієї програми і дозволили зробити складні форми, задумані архітектором Френком Гері. Усі деталі особливим чином вигинали та задавали параметри гнучкості, щоб у результаті отримати бездоганну вигнуту поверхню без кутів.
Сквот 59 Rivoli
«59 Rivoli – справжній сквот, в якому існують дух урбан-анархії та творчої свободи. Тут можна побачити все: від персонажів страшних мультфільмів з 90-х до елементів картин відомих класичних художників. Це з однієї сторони повертає тебе в дитинство, з другої – наводить на дуже глибокі роздуми. Атмосфера цього місця надихає на нові сміливі ідеї та проекти» – Ілля Снісар
59 Rivoli – це будівля, яку держава презентувала вільним художникам, і останні перетворили її в арт-галерею – це уособлення цінностей руху та сміливості талантів.
Свобода – головна ідея визначення сквоттингу. Вільний дім без правил, обмежень, норм, поза тиском та нав’язаних стереотипів. Для креативних людей, що шукають місце для натхнення, сквоттинг – ідеальний стиль життя.
Ще одне парадоксальне сусідство розміреного життя буржуазних та робочих кварталів із нетривіальними сквотами, що вийшли поза рамки суспільного порядку. Фасади, рясні графіті, розчинені ворота, зелені двері у стіні – атмосфера іншого, незвіданого Парижу.
Блошиний ринок Marche aux puces de St-Ouen
«Блошиний ринок – це місце моєї історії. Дзеркало із тріснутою позолотою, надбитий горщик для квітів із колекції французької аристократки, дерев’яний стіл із меблевого гарнітуру минулого століття. Все це хранителі найпотаємніших спогадів, тому атмосфера тут особливо втаємничена» – Аліса Флоре
Marche aux puces de St-Ouen – цілий квартал, що розміщується вздовж вулиці Розье на території у 7 гектарів, найбільший та найвідоміший з усіх блошиних ринків Парижу.
Ринок поділений на низку дрібних торгових площ із різноманітною тематикою. У калейдоскопі провулків ви знайдете речі різних епох та культур. Вам зустрінеться цінний антикваріат, відреставровані предмети меблів, гравюри, платівки, книги, фотографії та інші незвичні речі. Нарешті, тут можна купити одяг, взуття, аксесуари, як вінтажні, так і молодих французьких дизайнерів.
Прогулянка торговими рядами біля блошиного ринку нагадує променад музейними залами. Головна торгова вулиця – вулиця Розье (Rosier), і вона веде до ринків Малассі (Malassis), Дофін (Dauphine), Бірон (Biron) и Вернезон (Vernaison) – це маршрут диких та неочікуваних знахідок. Чим не привід купити дійсно оригінальні сувеніри з Парижу.
Сподіваємось, що наш путівник відкрив для вас нетривіальний та нешаблонний Париж. Озброюйтесь ідеями та вирушайте на пошуки відкриттів у чарівне місто Париж. Та обов’язково поділіться власними враженнями з нами!