Loading...

Так що ж таке Лофт?

Partner Design - Статьи - Блог - Так що ж таке Лофт?

Почнемо з того, що даний лофт — це житло, перероблене з будівлі, яке будувалося зовсім з іншими цілями і тому зовсім не в житлових масштабах. Як правило, мова йде про колишніх фабричних цехах або на складах.

Так що ж таке Лофт?

Зародилася ця незвичайна ідея в Америці за часів Великої депресії, коли підприємства банкрутували один за іншим і спустілі промислові будівлі, що заполонили собою Манхеттен, Сохо і Квінс, стали здаватися в оренду буквально за викидними цінами.

Так що ж таке Лофт?

Перший та головною ознака справжнього мистецтво — це його передісторія. За визначенням лофт — це житло, розташоване в нежитловому будинку: тобто щось тут точно відбувалося «до», і хороший лофт це підкреслить. Звідси така любов до закинутих механізмів, різних лебедкам та ін., які вказують на бурхливий індустріальне минуле будівлі.

У промислової архітектури періоду Індустріальної революції (середина XIX — початок XX століття) досить багато впізнаваних рис і в першу чергу це матеріал — червона цегла, який залишали оштукатурених як зовні, так і всередині цехів.

Ще одна ознака відсутності в лофтах класичного «ремонту» — відкриті погляду комунікації, які в інших житлових просторах традиційно прийнято ховати всередину стін або підшитими за стелями.

Лофти найчастіше розташовані в колишніх цехах та інших просторах, чиї пропорції далекі від звичних житлових і рідко відповідати людині.

Фабричні цехи були величезними просторами часто з дуже великою глибиною. Їх неможливо було розділити на звичні для обивателя середини XX століття кімнати.

Велика висота стель заважала поділу цехів на кімнати по вертикалі, зате виявилося, що лофт можна поділити по горизонталі: при висоті 5-6 метрів в них легко вписувалися антресолі, додаткові напівповерхи, які згодом стали однією з ключових ознак нового житла.

Щоб зрозуміти, чому в сучасних лофтах так легко уживаються антикварні предмети зі столами з бобін і диванами з палет, і все це міцно присмачено меблями в т. н. індустріальному стилі і великою кількістю сучасного мистецтва, варто уявити, чим і як обставляли свої новообретенним сотні квадратних метрів художники та музиканти, першими осваивавшими лофт: щось тут було з блошиних ринків і, чого вже приховувати, прямо з смітників, щось скручене своїми руками з того, що під них підвернулося — а це як раз складські палети і якісь старі дошки і двері, щось подаровано такими ж альтернативними друзями-художниками. Ну і багато свого і дружнього творчості. Все-таки перші лофти в першу чергу були майстернями, часто поєднаними з галереями.

Наша студия дизайна интерьеров предлагает всем клиентам выгодные условия. Звоните!

Будемо раді бачити Вас в якості нашого клієнта!
Тел. (044) 223 67 54
E-mail: office@new.partner-design.com.ua