Loading...

Правила колірного оформлення та освітлення дизайну офісу

Partner Design - Статьи - Блог - Правила колірного оформлення та освітлення дизайну офісу

Сучасні офіси повні всілякої апаратури. Комп’ютери, факси, принтери, ксерокси та інші прилади необхідні працівникам підприємства для плідної діяльності. Тому при проведенні ремонту або дизайну в такому приміщенні необхідно знати особливості ергономічного розташування меблів в офісі, а також системи освітлення приміщення.

Навіть при реставрації фасаду будівлі або зміну його покрівлі ефективне розташування робочих місць співробітників допоможе підвищити їх продуктивність праці. Робоче місце повинне бути освітлене з одного боку, ідеальним варіантом буде установка столу перпендикулярно вікна так, щоб світло падало зліва від співробітника. Однак працівникові слід знаходитися на достатній відстані від нього, щоб у людини не було спокуси задивлятися красою природи в робочий час. Також, при плануванні дизайну офісу, слід уникати потрапляння прямих сонячних променів на екрани моніторів офісних службовців, інакше розгледіти відображену комп’ютером інформацію буде неможливо. Найкращим варіантом буде розташування офісу в приміщенні, вікна якого виходять на північ або північний схід, обов’язково наявність жалюзі або щільних штор, здатних у разі потреби захистити співробітників від сонця.

При замовленні дизайну офісів у Києві важливо створення комбінованого освітлення в робочому приміщенні, на столах офісних службовців можуть бути настільні лампи, ідеальними для такого випадку є люмінесцентні освітлювальні прилади, не надають шкідливої дії на очі. Важливо, щоб протягом робочого дня рівень і напрям світла в приміщенні не змінювалося, дотримання даного принципу позбавить працівників від перевтоми і надмірної втоми. Не менш важлива і колірна палітра офісу, надає також як і рівень освітлення, безпосередній вплив на настрій і працездатність співробітників.

Колірна гамма приміщення повинна налаштовувати працівників підприємства на потрібний лад, згідно виконуваним ними функціям. Так, всі відтінки жовтого сприяють створенню атмосфери умиротворення і спокою, співробітники, перебуваючи весь день в приміщенні, оформленому в даному стилі, будуть відчувати себе розслаблено та незворушно. У той час як, службовець, який працює в приміщенні з червоним або фіолетовим інтер’єром, буде перебувати в стані перезбудження. Працездатність такого співробітника значно знижується, спостерігається підвищення тиску, почастішання пульсу і дихання. Підвищення ж рівня самоорганізації співробітника сприяють зелені та блакитні відтінки. завдяки слідуванню вищевикладеним принципам, можна ефективно планувати робочий процес офісних службовців.

Також різні колірні гами допоможуть усунути недоліки планування робочого приміщення. Візуально розширити офіс допоможе його оформлення світлими тонами, холодні блакитні і зелені відтінки збільшують простір, теплі ж, навпаки, роблять його менше, але затишніше. Низька стеля візуально здасться вище при наявності вертикальних смуг на стінках, горизонтальний варіант забарвлення ще більш опустить його. Зазвичай люди у віці віддають перевагу м’яким і спокійним тонам, а рвуться в бій молоді керівники оформляють свої офіси яскраво і навіть екстравагантно.

Але, все ж, приймаючи дизайн проект интерьера офиса, важливо рахуватися з думкою співробітників, яким належить працювати в оновленому приміщенні, адже люди – це головна цінність будь-якої компанії.