Loading...

Орієнтація будинку по сторонах світу і його колірне рішення

Partner Design - Статьи - Блог - Орієнтація будинку по сторонах світу і його колірне рішення

Розташування приміщення щодо сторін світла має велике значення в облаштуванні інтер’єру. Це зумовлено кількістю сонячного світла, що потрапляє в приміщення протягом дня, — інсоляцією.

Орієнтація будинку по сторонах світу і його колірне рішення

Якщо ваші вікна виходять на захід і сонце ви бачите тільки вечорами, необхідно взяти до уваги поради з вибору кольору.

Ориетнация будинку по сторнам світла і його колірне рішення

Якщо ваші вікна виходять на північ, використовуйте теплі кольори і їх відтінки — жовтий, оранжевий, бежевий, теракотовий. Це обумовлено тим, що протягом дня в приміщення потрапляє лише мала кількість сонячного світла, особливо взимку. Якщо використовувати на північній стороні блакитний колір або бірюзу, можна відчувати постійну прохолоду і зневіру. А ось використання теплої колірної гами підсвідомо зігріє і додасть сонячного світла в приміщення.

Якщо ваші вікна виходять на схід, то підійдуть і теплі, і холодні, насичені кольори і відтінки. Уникайте пастельних кольорів. Вони занадто бліді, а оскільки на східній стороні сонце світить тільки до полудня, то до вечора приміщення може здаватися просто брудно — сірого кольору.

Якщо ваші вікна виходять на південь, то підійдуть кольори холодної кольорової гами: бірюзовий, синій, зелений, молочний, шоколадний. Небажано використовувати велику кількість площин (предмети, килими, шпалери, панно) насичених яскравих кольорів. Буде більш доречним домінування пастельної гами — м’яких, прозорих, ніжних квітів. Не варто використовувати теплу кольорову гаму. Сонце так світить у вікна практично повний світловий день, а достаток сонячних квітів тільки збільшить відчуття спеки, світла і духоти. Це може посилити емоційний стан мешканців, особливо в літні місяці.

Для західної сторони підійде «тепла» гамма кольорів — жовтий, салатовий, оранжевий, бежевий, теракотовий. Недоречно буде використання рожевих і фіолетових відтінків — приміщення будуть здаватися сірими і непоказними. Для західної, як і для північної сторони слід дуже обережно підбирати кольори, тому що можливість отримати сірий і безбарвний інтер’єр більш висока, ніж у східній та південній боку.

Будемо раді бачити Вас в якості нашого клієнта!
Тел. (044) 223 67 54
E-mail: office@new.partner-design.com.ua